PRESS ROOM

MEDIA O NAS

 • newseria biznes logo

  Ponad połowa Polaków, którzy inwestują, decyduje się na nieruchomości. Rok 2018 może być pod tym względem rekordowy. Do takich inwestycji przekonuje ich coraz większe zainteresowanie najmem zarówno krótko-, jak i długoterminowym. Na ten ostatni wpływa rosnąca liczba pracowników i studentów z zagranicy. Na rynek najmu trafi też część klientów, którzy nie zdążyli na dopłaty z MdM. Choć rośnie popyt, problemem może wkrótce stać się podaż. Na rynku coraz mniej jest dostępnych gruntów pod budowę kolejnych inwestycji, dodatkowo koszty prac wykończeniowych rosną, a spada dostępność ekip.

  LINK do materiału
 • W programie "Koniunktura" rozmowa z Janem Dziekońskim - dyrektorem projektów strategicznych i członkiem zarządu Mzuri CFI Łódź.

  LINK do nagrania
 • Jak włączyć się aktywnie w rewitalizację tkanki mieszkaniowej Łodzi i jednocześnie stać się inwestorem odbierającym godziwą dywidendę? Na to pytanie odpowiada Grupa Mzuri, która rozpoczęła nowatorski projekt rewitalizacji łódzkich kamienic dzięki inwestowaniu grupowemu.

  LINK do artykułu
 • Rok 2018 będzie kolejnym rokiem intensywnego inwestowania w mieszkania na wynajem, a także wzrostu cen nieruchomości - oceniają eksperci. Właściciele mieszkań zderzą się jednak z rosnącymi kosztami robocizny i materiałów. To grozi przeciągającymi się remontami i przypadkami porzucania rozpoczętych już prac wykańczania i odnawiania mieszkań.

  LINK do artykułu
 • Została powołana w tym celu specjalna spółka, która ma zrzeszać prywatnych inwestorów, którzy będą wykupować i remontować budynki w złym stanie technicznym.

  LINK do artykułu
 • Krótkoterminowy wynajem mieszkań szybko zdobył popularność. Zamiast szukać pokoju w hotelu lub hostelu, coraz więcej biznesmenów i turystów wynajmuje mieszkanie na kilka dni. Konkurencyjna jest cena takiego rozwiązania. Jednak rynek może szybko ulec nasyceniu, a ceny zaczną spadać.

  Więcej na temat wynajmu krótkoterminowego w materiale z udziałem Jana Dziekońskiego - dyrektora projektów strategicznych Mzuri

  LINK do artykułu
 • Towarzystwo ubezpieczeniowe i Grupa Mzuri zawarły umowę, na mocy której Mzuri Investments zbuduje mu mieszkania na wynajem.

  Przedmiotem umowy jest budowa w największych miastach Polski mieszkań na wynajem, którymi zarządzać będzie Mzuri. Compensie współpraca z Mzuri otwiera możliwość poszerzenia oferty o bezpieczne aktywa przynoszące stały wysoki zwrot. Mieszkania Compensy zostaną zbudowane w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Łodzi. Pierwsze będą dostępne na wynajem w listopadzie 2018 r.

  LINK do artykułu
 • W III kwartale 2017 roku wśród dużych miast do największego wzrostu cen nowych mieszkań doszło w Gdańsku, o 202 zł/m2. W Poznaniu był to wzrost o 177 zł, w Krakowie – o 159 zł we Wrocławiu o 116 zł. W Warszawie zanotowano nieco mniejszą zmianę – o 83 zł. Dlaczego rosną ceny? O tym w materiale wideo mówi Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych MZURI.

  LINK do artykułu
 • Z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera wynika, że średnia cena transakcyjna mkw. lokalu w stolicy to niemal 7,9 tys. zł. To o 2,4 proc. więcej niż rok temu. W Łodzi klienci płacą za metr mieszkania niespełna 4 tys. zł. Średnie stawki w tym mieście poszły w górę w ciągu roku o 9,6 proc..

  Kupno mieszkania na wynajem jest jedną z najzyskowniejszych form inwestycji kapitału. W Polsce w wynajmowanych lokalach mieszka już ponad 2 mln osób – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes zarządu Mzuri Investments.

  LINK do artykułu
 • Polacy coraz chętniej mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach. To powoduje, że ich właścicielom jest coraz łatwiej znaleźć najemców. Tak wynika z danych firmy, która jest największym zarządcą nieruchomości w Polsce.

  Średni poziom pustostanów w Polsce na koniec sierpnia 2017 wyniósł jedynie 4,1 proc., co daje 2 tygodnie w skali roku  – informuje Mzuri, największa w Polsce firma specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań, domów i lokali użytkowych.

  LINK do artykułu
Kontakt dla mediów:
Małgorzata
Korólczyk-Rabek

malgorzata.rabek@mzuri.pl
kom: +48 733 770 191
PLIKI DO POBRANIA: